Yaşam Enerjini Fulle Kitabının Yazarı Fırat Çakır’la Röportaj

Yaşam Enerjini Fulle Kitabının Yazarı Fırat Çakır’la Röportaj

Sağlıklı Yaşam Koçu – Eğitimci ve Yazar Fırat Çakır ile yeni çıkan kitabı üzerine güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

-Yaşam Enerjini Fulle kitabınız çıkalı kısa bir zaman geçmesine rağmen büyük ilgi gördü bunu neye bağlıyorsunuz?

Dediğiniz gibi henüz çıkalı çok kısa bir süre olmasına karşın Yaşam Enerjini Fulle’ye büyük ilgi ve talep var. Havaların karanlık olması, insanlarımızın güne enerjik başlayamaması, yaşanılan iletişim sorunları ve stres en büyük nedenlerden. Elbette kişilerin geçmişten bugüne getirdiği ancak farkına varamadığı onlarca olumsuz duruma çözüm yolları buluyor olması da ayrı bir neden. Beslenmeden, kaliteli uykuya, doğru nefes almaktan, doğru kıyafet seçimine, beynin doğru programlanmasından, hedef ve hayallerin doğru belirlenmesine kadar onlarca konu var. Şu ana kadar bu kadar kapsamlı bir kitap yazılmamış olması da Yaşam Enerjini Fulle’nin ayrıca ilgi görme nedeni.

-Kitap çıktığından bu yana geri dönüşler nasıl? Sizi şaşırtan olaylar oldu mu?

Bunu söylemekten ayrıca mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Benim en iyi çıkış yapan ve ilgi gören eserim Ölünceye Kadar Ölümsüzsün’dü. Ancak Yaşam Enerjini Fulle, Ölünceye Kadar Ölümsüzsün’den daha iyi bir çıkış yakaladı ve aynı orantıda geri dönüşler arttı. Daha ilk haftada onlarca kişinin “Bir solukta okuduk” “Mükemmel bir eser” “Herkes kendine katacak çok şey bulacak” benzeri yorumların gelmesi de ayrıca mutluluk vericiydi. Bazı okuyucularım bir okuduklarını şimdi sindire sindire tüm uygulamaları yaparak tekrar okuduklarını da yazdılar.

Beni en çok şaşırtan olaysa, kitabım çıktıktan bir ay sonra tüm sosyal medya hesaplarımdan okuyanların kitabın içinden beğendikleri bir sözü yazıp görseli paylaşmalarını ve beni etiketlemelerini istemiştim. Paylaşımı yaptıktan yarım saat sonra onun üzerinde, bir gün sonra yüzün üzerinde paylaşım yapıldı tahmin edebileceğiniz gibi çok mutlu oldum. Sonraki günlerde bu paylaşımlara yüzlercesi daha eklendi. Ben de her gün yaklaşık on-on beş adetini takipçilerimle paylaştım. Halen de paylaşmaya devam ediyorum.

-Henüz Yaşam Enerjini Fulle’yi okumayanlara ne söylemek istersiniz?

Eminim her yazar kendi yazdığı eser için güzel sözler söyleyip birbirinden değerli kelimeleri sıralayabildiği gibi eksiklerini ya da eleştirilerini de söylemekten çekinmez. Mutlaka Yaşam Enerjini Fulle’yi okuyanların içinde “Keşke şu da olsaydı” diyenler vardır. Onlara katılmakla birlikte tüm bilgilerin aynı anda verilemeyeceğini düşündüğümü ifade etmeliyim. Yazdığım her eserimi bir okuyucu, eleştirmen ve yazar gözüyle henüz yayımlanmadan önce defalarca okuyorum. Her defasında kendime “Eğer başka bir şey yazacak ya da bir yeri değiştirecek olsaydım bu ne olurdu?” diye soruyorum. Bu sorularım nihayet bulduğunda kitabımı yayımlamaya karar veriyorum.

Yaşam Enerjini Fulle gerek mesleki bilgilerim gerek tecrübe gerekse seanslarımda uyguladığım teknikleri içinde barındıran bir eser. Kendini geliştirmek, geçmişte edindiği olumsuz öğrenimler, keşkeler-amalar-fakatlar-lakinler gibi konulardan arınmak, geleceğe umutla bakmakla kalmayıp doğru planlama yapmak isteyen herkesin okuması gereken bir eser. Düşük enerjisi olan, uyku problemleri yaşayan, stres ve öfkesini yönetemeyip yorgunluk ve tükenmişlik sendromu yaşayan kişilerin de çıkış yolu bulacakları bir başucu kitabı. Emin olun bunları kendi eserini övmek için söylemiyorum. Gelen tüm yorumlar ve yıllardır kurumsal firmalarda verdiğim eğitimler, bireysel eğitimler ve seanslarımda elde ettiğim sonuçlar çok net ortada. Durum böyle olunca içim rahat bir şekilde tüm bu sözleri söyleyebiliyorum. Bu yazıyı okuyan herkesin Yaşam Enerjini Fulle isimli eserimi okuması gerektiğine inanıyorum. Elbette okumayı seçerek hayatlarında güzel bir sayfa açmayı da seçebilirler, okumayıp aynı şekilde yaşamaya devam etmeyi de. Daha güzel bir hayat yaşamak isteyenlerin vereceği karar okumak yönünde olacaktır buna da şüphem yok. Tüm okuyucularımıza Yaşam Enerjilerinin Full olduğu bir ömür diliyorum.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>