Çocuğu dünyaya geldikten sonra, çocuğunun kullanacağı vitamininden bebek bezine kadar bütün ürünleri büyük bir titizlikle araştırmaya başlayan İnşaat Mühendisi Egemen Koray Beyli, ürünlerde kullanılan birçok bileşenin çocuklar için zararlı olduğunu tespit etmiştir. Bunun üzerine daha büyük bir titizlikle ve sistematik bir şekilde araştırmalarına devam etmiştir.

Araştırma sonuçlarını ve tavsiyelerini çocuğuna atıfla açmış olduğu @muhendisinoglu İnstagram hesabında paylaşmaya başlayan yazarın paylaşımları, çok kısa sürede geniş bir kitle tarafından ilgi görmüştür. Birçok anne ve baba, çocukları için alacakları bütün eşyaları seçerken bahse konu paylaşımları takip ederek seçmeye başlamışlardır.

Hali hazırda 500 Bin takipçi bandını geçmiş olan Yazar Egemen Koray Beyli, kamuoyunda ve ebeveynler arasında yaygın olarak “Mühendisin Oğlu” lakabıyla bilinmektedir.

Yapmış olduğu bazı çalışmalarda çeşitli uluslararası firmaların, Türkiye ve Avrupa’da satılan ürünlerinde ciddi farklılıklar olduğunu tespit etmiştir. Türkiye’de satılan ürünlerin bebekler ve çocuklar için zararlı bileşenler içerdiğini, ancak aynı marka ve aynı ürünün Avrupa üretiminde bunların olmadığını tespit etmesinin ardından bu durumu kamuoyu ile paylaşmıştır. Bunun üzerine ilgili firmalarla mahkeme süreçleri yaşamış ve bütün davaları kazanmıştır. İlgili firmalar, mahkemelerin sonunda Türkiye’de de aynı ürünleri satmak zorunda kalmışlardır.

Takipçilerinin yoğun ısrarları üzerine, çocuklar ve bebekler için ürün seçilirken dikkat edilmesi gereken konuları detaylıca kaleme alan “Mühendisinoğlu” Egemen Koray Beyli’nin Çocuğun İçin En İyisini Seç isimli kitabı, Haziran 2020 tarihi itibariyle Yediveren Yayınları aracılığıyla okurlarla buluşmuştur.

Ayrıca, kendi mesleği olan mühendisliği çocuklara sevdirmek ve merak edilen konuları açıklamak için Mühendis Olacak Çocuk kitap serisini de kaleme almıştır. Serinin ilk kitabı olan Mühendis Olacak Çocuk / Sihirli Aletler isimli kitap Haziran 2020 tarihi itibariyle Yediveren Çocuk markasıyla okurlarla buluşmuştur.

Paylaşımlarına ve çalışmalarına devam eden yazar, Mühendis Olacak Çocuk serisinin diğer kitaplarını yazmaya devam etmektedir.

Gösterilen sonuç sayısı: 1